1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
Ola Olka

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 20119

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-25, 16:02   Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
marzena66 napisał/a:
Każdy pacjent musi przed samym podaniem chemii mieć zrobioną świeżą morfologię.
Tego nie byłam właśnie pewna czy musi to być bezpośrednio przed - ale marzena66 ma napewno rację!
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
Ola Olka

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 20119

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-25, 14:05   Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
venda napisał/a:
Czy dobrze mi się wydaje mi się, że skoro 02/11 będzie robiona morfologia przed kolejną chemią, to pomysł zrobienia badania jeszcze teraz nie jest najlepszy
Też tak myślę. Chyba że zrobicie już teraz z marszu, to ten termin 02.11 nie będzie wtedy potrzebny.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
Ola Olka

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 20119

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-10, 08:38   Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
venda napisał/a:
Ciocia zostala przyjeta na oddzial w CO, ale niestety nie mozna podac jej chemii pierwszego wyboru ze wzgledu na wyniki krwi.
Niestety tak to jest, że trzeba mieć odpowiednie wyniki krwi aby przyjąć chemię. Jest to agresywna terapia która ma duże działania uboczne i u osłabionego pacjenta może spowodować więcej szkód niż korzyści.
venda napisał/a:
Ten sam lekarz na wiesc o tym, ze przenosimy sie do CO, powiedzial cioci, ze bedzie tego zalowac.. jak mozna powiedziec cos takiego ciezko choremu czlowiekowi.
Faktycznie nie zachował się dobrze , po prostu nie można kopać leżącego.
venda napisał/a:
Nie ma apetytu, a my nie mamy serca jej zmuszac.
Niech ciocia je na co ma ochotę - może by piła wspomagająco nutidrinki? - mają sporo kalorii no i witaminy.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
Ola Olka

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 20119

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-10-06, 08:15   Temat: Rak niedrobnokomórkowy T3N2M0
venda witaj na forum.
Bardzo mi przykro że i wasza rodzina boryka się z rakiem płuc. U cioci jest niestety stan zaawansowany, duży guz z naciekami i przerzutami do węzłów chłonnych. o leczeniu raka płuc możesz tu poczytać: http://www.onkonet.pl/dp_rakpluca.html

T3N2M0 - oznacza
T3 guz każdej wielkości z naciekaniem następujących struktur anatomicznych
N2 obecne przerzuty w węzłach chłonnych śródpiersia po stronie guza lub/i w węzłach poniżej rozwidlenia tchawicy
M0 - brak przerzutów odległych
venda napisał/a:
Na moje pytanie o to czy nie powinnismy znac podtypu raka (chodzi mi o plaskonablonkowy etc.), zeby lepiej dobrac chemie, dwaj lekarze powiedzieli, ze nie ma to wiekszego znaczenia.
NOS (typ niskozróżicowany) jest podtypem - popatrz tu: https://www.zwrotnikraka....-pluc-leczenie/ tam masz przedstawiony schemat typów i podtypów raka płuc.
venda napisał/a:
I czy w trakcie kursu chemii nie ma mozliwosci kontynuowania diagnostyki? Np. powtorzenia bronchoskopii? W kierunku hist-pat, ale tez na przyklad badan molekularnych?
W trakcie chemii przeprowadza się badania kontrolne by sprawdzić czy leczenie działa. Ponieważ chemię przepisuje się po badaniach histopatologicznych i określeniu typu raka nie ma potrzeby powtarzać bronchoskopii jak i innych tego rodzaju badań.

Teraz trzeba patrzyć czy leczenie zadziała.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group